ارزهای دیجیتال

آیا کاردانو (ADA) می تواند به 4 دلار برسد تا از ارزش بازار اتریوم پیشی بگیرد؟

هشتمین ارز دیجیتال بزرگ، کاردانو (ADA)، در دو هفته گذشته نشانه هایی از حیات را نشان داده است. پیشرفت های جزئی این شبکه چیزی بود که در واقع امید سرمایه گذاران را تشویق کرد. پس از آن، کاردانو باید سخت‌تر کار کند تا از ۴ دلار پیشی بگیرد و از نظر ارزش بازار به اتریوم برسد.

طبق داده‌های CoinGecko، ADA اکنون با حدود 0.48 دلار با افزایش 7 روزه تقریباً 5 درصدی معامله می‌شود. بنابراین، بدون شک، شبکه اگر بخواهد توکن را با موفقیت از آستانه 4 دلار عبور دهد، به پشتیبانی زیادی نیاز دارد.

مطالب مرتبط | بیت کوین به زیر 22000 دلار سقوط کرد، آیا تحلیل پیتر برانت هنوز در جریان است؟

در سال های اخیر، اتریوم از نظر ارزش پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار گرفته است. علیرغم افزایش قابل توجه ارزش از زمان پیدایش، کاردانو مطمئناً یکی از مهم ترین شبکه های بلاک چین در بازار است و سکه بومی آن ADA در 10 ارز برتر رتبه بندی می شود.

بر اساس اسمی طبق آمار، ارزش بازار ADA در حال حاضر تقریباً 16.21 میلیارد دلار است، در حالی که ارزش بازار ETH تقریباً 147.93 میلیارد دلار است. ADA تنها 10.93 درصد از ارزش بازار اتریوم را به خود اختصاص داده است.

خوب، برای مطابقت با ارزش بازار اتریوم، کاردانو باید 9.25 برابر افزایش یابد. سپس ADA با قیمت 4 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش 823.39 درصدی است.

علاوه بر این، ETH در هفته گذشته نزدیک به 13 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر با قیمت 1215.41 دلار معامله می شود. مطابق با CoinGecKo داده های آماری، حجم معاملات روزانه برای ETH بیش از 13,928,520,299 دلار است، در حالی که حجم معاملات روزانه برای ADA تقریباً 799,420,941 دلار است. علاوه بر این، ADA نسبت به اوج 3.09 دلاری خود در 2 سپتامبر 2021 یا تقریباً 10 ماه پیش، 84 درصد کاهش یافته است.

ADA در حال حاضر با قیمت 0.480 دلار در نمودار روزانه معامله می شود منبع: نمودار ADA/USDT از Tradingview.com

اتریوم در مقابل کاردانو

هر کسی که به ارز دیجیتال علاقه دارد باید از بحث کاردانو در مقابل اتریوم آگاه باشد. از آنجایی که هر دو شبکه خدمات قابل مقایسه ای را ارائه می دهند، Cardano (ADA) و Ethereum (ETH) اغلب با هم مقایسه می شوند.

این به دلیل ویژگی هایی است که هر دو فناوری بلاک چین کاردانو و اتریوم ارائه می دهند. به عنوان مقایسه، زیرساخت اتریوم محدودتر است، که منجر به هزینه های عملیاتی بالاتر، مصرف انرژی بیشتر و سرعت تراکنش کند می شود.

ADA که خود را به عنوان یک بلاک چین جایگزین معرفی می کند، اساسا به دنبال ارائه راه حلی برای مشکلات اتریوم است. اما متاسفانه پیشرفت آن کند بوده است.

روشی که برای ساخت بلوک ها و اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می شود، چیزی است که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. تمایز اصلی در این زمان این است که اثبات شده است که الگوریتم اجماع اوروبوروس اثبات سهام کاردانو سازگارتر است. این روش کارآمدتر از بلاک چین اثبات کار اتریوم است.

توسعه کاردانو برای رقابت با اتریوم

پس از ارتقای آلونزو، شبکه کاردانو با قراردادهای هوشمند سازگار بود. هدف به اصطلاح قاتل اتریوم، معرفی مورد انتظارترین هارد فورک Vasil است.

ویژگی‌های ذاتی فناوری که آن را به روز نگه می‌دارد و آن را مستعد پیری می‌کند، توسعه و ارتقا است. تغییرات شبکه به نام “هارد فورک” نیز برای بلاک چین ضروری است.

مطالب مرتبط | بیت کوین سیگنال صعودی کوتاه مدت می دهد، به سمت 24 هزار دلار حرکت می کند بعدی؟

تحلیلگران پیش بینی می کنند که کاردانو ارزش خود را در آینده حفظ کند. علاوه بر این، آنها معتقدند بازسازی برای این پروژه مطلوب خواهد بود، زیرا هارد فورک آینده آن ممکن است فرصتی برای افزایش قیمت باشد.

با این وجود، خبر خوب این است که Vasil، یک ارتقاء مورد انتظار Cardano (ADA) که به دنبال افزایش مقیاس پذیری و عملکرد شبکه است، دارای “با موفقیت” اجرای شبکه آزمایشی خود را تکمیل کرد و قرار است ظرف 30 روز روی شبکه اصلی (بلاک چین عمومی) به صورت زنده راه اندازی شود.

         Featured image from Flickr, chart from Tradingview.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا