ارزهای دیجیتال

آیا پایین ترین قیمت ها نشانه رشد صعودی بیت کوین است؟

بیت کوین در طول این هفته شاهد افزایش قیمت های جانبی زیادی بوده است، اما ممکن است بتواند سود خود را افزایش دهد و زمینه های بالاتر را به دست آورد. کریپتوکارنسی به تجارت سبز ادامه می‌دهد و به نظر می‌رسد نشانه‌هایی از افزایش قیمت کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 9 درصد سود در هفته گذشته و 1 درصد سود در 24 ساعت گذشته با قیمت 23200 دلار معامله می شود.

روند قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

در هفته گذشته، بیت کوین وضوح بیشتری در مورد جهت قیمت خود ارائه کرده است. طبق گزارشی از Arcane Research، ارز دیجیتال توانسته است به آرامی از سطوح مقاومت بحرانی در 20000 دلار، 20700 دلار و 23000 دلار عبور کند، این با تعریف مرسوم روند صعودی مطابق با تعریف Investopedia است:

یک روند صعودی حرکت قیمت یک دارایی مالی را زمانی که جهت کلی به سمت بالا باشد، توصیف می کند. در یک روند صعودی، هر قله و فرورفتگی متوالی بالاتر از آنهایی است که قبلاً در روند پیدا شده بودند. بنابراین روند صعودی از نوسانات پایین تر و نوسان بالاتر تشکیل شده است. تا زمانی که قیمت این نوسانات پایین و نوسان بالاتر را ایجاد کند، روند صعودی دست نخورده در نظر گرفته می شود.

Arcane Research به موارد زیر در مورد حرکت صعودی اخیر BTC و ظرفیت آن برای شکستن مقاومت قبلی و تبدیل آنها به حمایت حیاتی اشاره کرد:

قیمت بیت کوین در حال حاضر در سطح جالبی قرار دارد. 23 هزار دلار در اواسط ژوئن و دو هفته پیش به عنوان مقاومت عمل کرد و به طور بالقوه می تواند در این هفته به سطح حمایت کاهش یابد. اگر قیمت در سطح فعلی باقی بماند، پایین ترین سطح بالاتر را نشان می دهد و یک سیگنال صعودی خواهد بود.

از این نظر، Arcane Research انتظار دارد بیت کوین به معاشقه با مقاومت 24000 دلاری ادامه دهد و به طور بالقوه بالاتر از آن بشکند. این نشان دهنده ادامه احتمالی روند صعودی با هدف بالقوه 27000 دلار و 28000 دلار در بازه های زمانی پایین تر است.

نمودار 1 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT AR 1
قیمت بیت کوین از ماه جولای روند صعودی داشته است زیرا در نمودار 4 ساعته به پایین ترین حد خود می رسد. منبع: Arcane Research

چرا بیت کوین احتمالاً سود خود را حفظ می کند؟

پتانسیل صعودی قیمت بیت کوین به دلیل عوامل کلان اقتصادی، سقوط شرکت ها و اکوسیستم های رمزنگاری بزرگ و افزایش فشار فروش از سوی استخراج کنندگان بیت کوین محدود شده است. طبق گزارش QCP Capital، دومی‌ها مجبور شدند مقدار بیشتری از سهام BTC خود را بفروشند تا به تعهدات بدهی خود در مواجهه با قیمت‌های انرژی بالاتر و قیمت‌های پایین BTC عمل کنند.

از این نظر، بیت کوین ظرفیت محدودی برای شکستن بیش از 28000 دلار خواهد داشت. میز معاملات با Arcane Research مصادف است، قیمت BTC ممکن است دوباره به این سطوح بازگردد، اما بعید است که شاهد افزایش عظیم دیگری مانند آنچه در سال 2020 تجربه شد، باشیم.

برعکس، قیمت بیت کوین ممکن است با بازیابی سطوح بالاتر معامله شود و در سه منطقه پشتیبانی بحرانی، 20700 دلار، 17500 دلار و 10000 دلار به پایین ترین سطح خود دست پیدا کند. QCP Capital ادعا می کند که مورد دوم احتمالاً در مقطعی در سال 2022 مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا