ارزهای دیجیتال

آیا نقطه شکست کوتاه مدت دارنده بیت کوین دوباره به عنوان مقاومت عمل خواهد کرد؟

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که SOPR دارنده کوتاه‌مدت بیت‌کوین در حال نزدیک شدن به ارزش «سرقت» است، نقطه‌ای که در گذشته به عنوان مقاومت برای قیمت کریپتو عمل کرده است.

SOPR دارنده کوتاه مدت بیت کوین افزایش می یابد و به مقدار “1” نزدیک می شود

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، اگر SOPR آنها به افزایش خود ادامه دهد، فشار فروش از سوی دارندگان کوتاه مدت ممکن است افزایش یابد.

«نسبت سود خروجی صرف شده» (یا به طور خلاصه SOPR) شاخصی است که به ما می گوید که آیا کل بازار بیت کوین در حال حاضر با سود یا زیان به فروش می رسد.

این معیار با مرور تاریخچه زنجیره‌ای هر سکه که قبل از این به فروش می‌رفت، کار می‌کند. اگر ارزش قبلی هر سکه کمتر از قیمت فعلی بود، آن سکه همین الان با سود حرکت می کرد.

در حالی که کمتر بودن آخرین قیمت فروش نسبت به آخرین قیمت، فروش سکه را به تحقق ضرر می رساند.

وقتی ارزش SOPR بیشتر از یک باشد، به این معنی است که بازار کلی در حال فروش با سود است. از سوی دیگر، مقادیر زیر آستانه نشان می دهد که سرمایه گذار متوسط ​​بیت کوین را با ضرر منتقل می کند.

اکنون، «دارندگان کوتاه‌مدت» (STHs) شامل تمام سرمایه‌گذاران بیت‌کوین است که سکه‌های خود را پس از نگهداری کمتر از ۱۵۵ روز می‌فروشند. نمودار زیر روند SOPR را به طور خاص برای این گروه نشان می دهد.

The value of the metric seems to have observed some rise in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، بیت کوین STH SOPR چند ماه پیش به زیر عدد 1 سقوط کرد، که نشان می دهد این دارندگان با ضرر می فروشند.

این اندیکاتور طی این چند ماه اخیر دو بار اقدام به فرار از این منطقه کرده است که هر دو بار شکست خورده و قیمت نیز به طور همزمان کاهش یافته است.

دلیل این روند این است که خط “SOPR = 1” نشان دهنده نقطه “شکست” برای بازار است. با رسیدن این معیار به این سطح، سرمایه‌گذارانی که قبلاً ضرر کرده بودند فکر می‌کنند اکنون پول خود را «بازپس گرفته‌اند» و بنابراین سکه‌های خود را در اینجا می‌فروشند.

این منجر به فشار فروش بالاتر از حد معمول از سوی STH ها در این علامت می شود که مقاومت در برابر قیمت بیت کوین را ایجاد می کند.

اخیراً SOPR برای این گروه دارنده افزایش یافته است و اکنون بار دیگر به آستانه نزدیک می شود. اگر روند گذشته موردی باشد، پس از آزمایش ارزش، بیت کوین ممکن است این بار نیز شاهد روند نزولی باشد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 23.7 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 5 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the price of the coin has been consolidating sideways during the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Amjith S on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا