ارزهای دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین در یک خط روند طولانی یک دهه پشتیبانی پیدا کرده است؟

پس از نیمه اول پر نوسان، قیمت بیت کوین به سمتی حرکت کرده است و به دنبال یافتن نوعی پشتیبانی قابل اعتماد است. اگرچه هنوز نشانه روشنی از بازگشت وجود ندارد، اما ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار ممکن است سرانجام در خط روند ده ساله حمایت پیدا کند.

تجزیه و تحلیل فنی پیچیده یا این یک ترفند ساده خط روند؟

تحلیل تکنیکال مطالعه الگوهای نمودار، شاخص های معاملاتی، کندل های ژاپنی و سایر نقاط داده در تلاش برای پیش بینی عملکرد قیمت در آینده است. اساس اکثر نقشه های فنی و الگوهای نمودار با یک خط روند ساده شروع می شود.

و در حالی که دیدن تحلیلگرانی که ابزارهای فنی سینک آشپزخانه را روشن کرده اند غیرمعمول نیست، گاهی اوقات زمانی که صحبت از مطالعه خوب در بازار می شود، کمتر است.

با استفاده از تنها یک خط روند، به راحتی می توان فهمید که چرا قیمت بیت کوین ممکن است در نهایت حمایت پیدا کند. با وجود چیزی بیش از خط روند، خرید پایین و فروش بالا از لحاظ تاریخی نتایج معجزه آسایی را به همراه داشته است.

Will this nearly ten year long trend line hold? | Source: BTCUSD on TradingView.com

آیا قیمت بیت کوین بالاخره در یک خط روند طولانی یک دهه پشتیبانی پیدا کرده است؟

قیمت بیت کوین برای اولین بار در آوریل 2013 خط روند را مدعی شد، درست زمانی که کوه Gox صرافی خود را آفلاین کرد تا به بازار فرصت «سرد شدن» بدهد. از آنجا، هر بازار نزولی بعدی در بیت کوین به همان خط روندی که با رنگ قرمز کشیده شده بود، بازگشت.

خط روند در اوایل سال 2015 و بار دیگر در سال 2016 قبل از روند صعودی افسانه ای بیت کوین در سال 2017 لمس شد. اگرچه بازار نزولی 2018 قبل از رسیدن به خط روند حمایت پیدا کرد، سقوط پنجشنبه سیاه مارس 2020 قیمت بیت کوین را دقیقاً به همان خط روندی رساند که هنوز هم ادامه دارد.

سریع به ژوئن 2022 بروید و بیت کوین بار دیگر این خط روند را کاهش داد. ژوئیه بار دیگر به خط پایان رسید، اما برای دومین ماه متوالی قوی بود. تا کنون، آگوست تلاشی برای تلاش مجدد نکرده است، و پس از دو تلاش ناموفق برای شکستن پشت سر هم، ممکن است زمان تجمع گاوها فرا رسیده باشد.

صعودهای گذشته از خط روند به ترتیب منجر به بازگشت سرمایه 2200 درصد، بازگشت سرمایه 9700 درصد و ROI 1500 درصد شده است. از دست دادن آن می تواند برای کریپتو فاجعه بار باشد، بنابراین ارزش توجه به آن را دارد، همانطور که ممکن است به چشم غیر مسلح به نظر برسد. آیا این خط روند یک دهه باعث افزایش رالی خواهد شد یا بالاخره از دست خواهد رفت؟

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا