ارزهای دیجیتال

آیا در صورت وقوع رکود، بیت کوین مخزن می شود، صندوق بین المللی پول هشدار می دهد

بازار کریپتو اخیراً با کاهش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های کریپتو، نشانه هایی از کاهش را نشان داده است. با افزایش نرخ بهره از سوی اکثر بانک های مرکزی جهانی، اقتصاد جهانی در حال تنگ تر شدن است. تأثیر آن بر هر دو بازار ارزهای دیجیتال و سنتی بسیار ویرانگر است.

در پی این رویدادها، صندوق بین المللی پول (IMF) نسبت به کاهش اقتصادی هشدار داد. علاوه بر این، از یک رکود جهانی احتمالی بدتر در سال 2023 صحبت می کند. این بدان معنی است که بازارهای مالی با ریسک مواجه خواهند شد و ترس شدیدی را برای بازارها ایجاد می کند.

از این رو، ممکن است کاهش شدیدی در قیمت دارایی‌های کریپتو و سهام معمولی وجود داشته باشد.

قیمت بیت کوین با سهام مرتبط است؟

قیمت بیت کوین بیش از یک سال است که ارتباط قوی با دارایی های سهام را نشان می دهد. این در بیشتر موارد برای BTC و برخی از سهام در بیشتر موارد دیده می شود. چندین عامل و شرایط به عنوان توضیحی برای همبستگی برجسته شده است. یکی از سهامی که پیوند محکمی با بیت کوین دارد، S&P 500 است.

بیت کوین در طول رکود جهانی همه گیر در سال 2020 شاهد کاهش قیمت بود. این همان داستان برای سهام سهام بود. اما از آنجایی که شرایط اقتصادی به تدریج پیشرفت مثبتی داشت، سیستم بر این اساس ترانزیت کرد. در نتیجه، بازارهای کریپتو و سهام در دسامبر 2021 و می 2022 فروخته شدند.

بیشتر روندهای مرتبط می توانند عملکرد بازارهای اوراق بهادار را پس از رسیدن به آستانه نقدینگی مشخص نشان دهند. اما، برعکس، می تواند نشان دهد که صندوق نهادی به بخش قابل توجهی از جریان سرمایه رسیده است.

قیمت بیت‌کوین می‌تواند به‌رغم عوامل مسبب یک اقتصاد در حال نزول، به شدت و به شدت به اطراف پرتاب شود. با این حال، دارایی اصلی رمزارز ممکن است پس از وقوع یک رکود جهانی، با سقوط شدید روبرو شود. این امر باعث می شود سرمایه گذاران از طریق فروش گسترده وجوه خود را خارج کنند.

بیت کوین می تواند نمای کلی صعودی بلند مدت ارائه دهد

قیمت بیت کوین در شرایطی با مداخله مطلوب افزایش می یابد. به عنوان مثال، فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی در سطح جهان می توانند هشدارهای صندوق بین المللی پول را بپذیرند و برای مهار رکود، نرخ بهره را کاهش دهند. چنین وضعیتی باعث افزایش قیمت بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری می شود. همچنین، سهام سهام به طور مثبت تلاش خواهند کرد.

با این حال، حتی بدون دخالت بانک‌های مرکزی هنوز می‌توان امیدوار بود. این بدان معنی است که یک رکود ایجاد می شود و بازار کریپتو را پایین می آورد و قیمت BTC کاهش می یابد. چنین قیمت‌های پایین‌تری می‌تواند نقطه ورود جذابی برای برخی از سرمایه‌گذاران دارایی‌های کریپتو باشد.

به یاد بیاورید که رکود سال 2008 هیچ اهمیتی برای بیت کوین نداشت. اما پس از فروپاشی آن در مارس 2020، ارز دیجیتال اصلی بازار صعودی گسترده‌ای به دست آورد که تسلط آن را در بازار کریپتو افزایش داد. از آن زمان، بیت کوین بسیار بالاتر از ارزش سهام صعود کرد و موضع خود را حفظ کرد.

با پیشرفت کلی رویدادها، بیت کوین یک چشم انداز صعودی را به صورت بلندمدت نشان می دهد. در زمان انتشار، قیمت بیت کوین حدود 19137 دلار است که نشان دهنده کاهش در 24 ساعت گذشته است.

بیت کوین در Tradingview.com به بالای 19000 دلار BTCUSDT رسید
Featured image from Pixabay and charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا