ارزهای دیجیتال

آیا تغییر آهسته احساسات نشانه بازیابی رمزارز در آینده است؟

بازار کریپتو پس از پایان هفته طولانی در ایالات متحده، شتاب خود را از دست داده است. بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ‌تر در جریان معاملات امروز زیان‌هایی را ثبت کرده‌اند و ممکن است در کوتاه‌مدت به روند نزولی خود ادامه دهند.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم دوباره قدرت خود را به دست می آورد و نشانه های اولیه رالی تازه را نشان می دهد

در زمان نگارش این مقاله، ارزش کل بازار کریپتوها با حرکت های جانبی در هفته های گذشته به 860 میلیارد دلار می رسد. این معیار از اواخر سال 2021 روند نزولی داشته است، اما همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، در آوریل تا مه 2022 زیان زیادی را تجربه کرد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: Tradingview

در نتیجه، احساسات عمومی در سراسر بازار ارزهای دیجیتال به سمت نزول روند و سطوح ترس شدید را در شاخص ترس و طمع ثبت کرد. قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگتر اغلب زمانی که شاخص به ترتیب نزدیک به 10 یا 80 می شود، پایین یا بالاترین سطح محلی پیدا می کند.

بازار کریپتو در ماه ژوئن زمانی که قیمت بیت کوین نزدیک به 17000 دلار معامله شد و شاخص ترس و طمع را به سطوح فوق العاده رساند، به پایین ترین سطح خود رسید. از آن زمان، ارز دیجیتال شماره یک بازار را اندکی به سمت بالا سوق داده و محدوده جدیدی را بین 18600 تا 21000 دلار تشکیل داده است.

این سطوح به عنوان منطقه اصلی مقاومت در کنار 22000 دلار قرار دارند. بر اساس گزارش اخیر Arcane Research، فعالان بازار در شکست احتمالی بالاتر از این سطوح مثبت تر به نظر می رسند. اولی موارد زیر را در مورد تغییر جو بازار طی هفته های گذشته بیان کرد:

احساسات در بازار کریپتو برای چندین ماه کاهش یافته است، اما در این هفته شاهد بهبود جزئی هستیم. پس از اینکه شاخص ترس و طمع دیروز به 19 رسید، ما در بالاترین نقطه در دو ماه اخیر قرار داریم. در حالی که ما هنوز در منطقه “ترس شدید” راحت هستیم، اکنون به سمت منطقه “ترس” فشار می آوریم، و بازار کمی خوش بینانه تر است (…).

Crypto Bitcoin BTC BTCUSD AR
منبع: Arcane Research

برای نزولی بیشتر رمزنگاری آماده هستید؟

ارزش کل بازار کریپتو و عملکرد بازار آلت کوین به بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال بزرگتر محدود می شود. همانطور که NewsBTC گزارش داده است، این بخش در حال حاضر تحت تاثیر عوامل کلان اقتصادی قرار دارد. افزایش تورم و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (FED).

قبل از اینکه طبقه دارایی نوپا بتواند از امور مالی سنتی جدا شود، تأثیر این عوامل بر بازار باید کاهش یابد. در این بین، هر حرکت صعودی مستعد باقی خواهد ماند.

مطالب مرتبط | Cardano به‌روزرسانی جدید را در Testnet منتشر می‌کند، قیمت چگونه پاسخ خواهد داد؟

اگر قیمت بیت کوین نتواند به زودی به بالای 22000 دلار برسد، بازار ممکن است شاهد کاهش شاخص ترس و طمع باشد. داده‌های مربوط به شاخص‌های مواد و شاخص‌های پیش‌شناختی روند آن‌ها نشان می‌دهد که احتمالاً شاهد آزمایش مجدد سطوح پایین‌تر خواهیم بود. از طریق توییتر، تحلیلگران نوشت:

BTCUSDT و ETHUSDT هر دو در میانگین متحرک 21 روزه رد شدند و اکنون می‌بینیم که خط شیب A1 پیش‌شناختی روند روی نمودار D می‌چرخد که نشان‌دهنده از دست دادن حرکت کوتاه‌مدت است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا