ارزهای دیجیتال

آیا بیت کوین شاهد تکرار نوامبر 2018 خواهد بود؟

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله کمتر از 19000 دلار است، که فاصله چندانی با پایین ترین قیمت داخلی 18300 دلار ندارد. هنگامی که داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در هفته گذشته منتشر شد، قیمت BTC دقیقاً به همان سطح قیمت سقوط کرد.

بیت کوین زیر 19000 دلار باقی مانده است. منبع: TradingView

به طور غیرمنتظره ای برای بسیاری، یک ریباند بسیار سریع اتفاق افتاد که کوتاهترها را از گارد گرفت. با در نظر گرفتن 02 نوامبر – زمانی که FED دوباره تشکیل جلسه می دهد – قیمت بیت کوین در حال حاضر فضای زیادی برای سقوط به زیر آن سطح ندارد. علاوه بر این، نگاهی به روی زنجیره نشان می‌دهد که تصادف دیگری در کوتاه‌مدت ممکن است، اگرچه سیگنال‌های مثبتی نیز وجود دارد.

با توجه به CryptoQuant، یک سیگنال بازار نزولی زمانی ظاهر می‌شود که قیمت تحقق‌یافته همه دارندگان بلندمدت (خط آبی) بالاتر از قیمت واقعی تمام سکه‌های خریداری‌شده (خط قرمز) باشد و زمانی که قیمت BTC به زیر قیمت واقعی دارندگان بلندمدت می‌رسد. و قیمت واقعی تمام سکه ها.

تجزیه و تحلیل بیت کوین CryptoQuant
پتانسیل نزولی بیت کوین منبع: CryptoQuant

بر اساس این تحلیل، تجزیه و تحلیل به این نتیجه می رسد که قیمت بیت کوین به مدت 124 روز در بازار نزولی قرار داشته است. از این نظر، کاهش از 6000 دلار به 3000 دلار با کاهش قیمت از 30000 دلار به 18.00 دلار قابل مقایسه است، زیرا درصد کاهش در آخرین بازار نزولی از 6000 دلار به 3000 دلار 50 درصد بوده است.

همانطور که گفته شد، ممکن است قسمت پایین هنوز دیده نشده باشد:

کاهش از 30.7 هزار دلار به 18.2 هزار دلار 41 درصد بود. کاهش 50 درصدی از 30.7 هزار دلار، بیت کوین را به 15 هزار دلار می رساند (-18 درصد از قیمت فعلی). مشابه قیمت دلتای 14.7 هزار دلاری.

داده های متناقض در زنجیره بیت کوین

با Santiment، یکی دیگر از خدمات اصلی تجزیه و تحلیل زنجیره ای بیان کرد که بازار بیت کوین باید در حال حاضر به طور ایده آل شاهد انباشتگی باشد، در حالی که معامله گران کوچک همچنان نزولی هستند و عذاب و تاریکی را گسترش می دهند.

با این حال، داده های متناقضی در این زمینه نشان می دهد. بنابراین، آدرس های کوچک تا متوسط ​​بیت کوین (با 0.1 تا 10 بیت کوین) اخیراً به بالاترین حد خود یعنی 15.9 درصد از عرضه موجود رسیده اند. در عین حال، نهنگ هایی با 100 تا 10000 بیت کوین کمترین میزان عرضه را در 3 سال گذشته به ثبت رسانده اند که 45.6 درصد است.

در سمت صعودی، بیت کوین در 18 اکتبر خروج گسترده سکه از صرافی ها را تجربه کرد. Santiment بیشترین حجم روزانه را در 4 ماه گذشته به ثبت رساند که به 40572 بیت کوین رسید. با این کار عرضه سکه در تمامی صرافی ها به 8.48 درصد کاهش یافته است. این بدان معنی است که ریسک فروش آتی حداقل تا حدودی کاهش یافته است.

داده های سلامت بیت کوین
عرضه صرافی بیت کوین در پایین ترین سطح 4 سال اخیر. منبع: توییتر

داده های صعودی نیز توسط سومین ارائه دهنده داده های زنجیره ای بزرگ Glassnode گزارش شده است. عرضه بیت کوین که در 6 ماه گذشته حرکت نکرده است به پایین ترین حد خود نزدیک می شود. در حال حاضر 18.12 درصد از عرضه در گردش یا حدود 3.485 میلیون بیت کوین است. گلاسنود می نویسد:

از لحاظ تاریخی، حجم بسیار کم عرضه موبایل معمولاً پس از بازارهای نزولی طولانی مدت اتفاق می‌افتد.

جیم بیانکو، رئیس Bianco Research LLC، اخیراً نقل شده است ضرب المثل یک معامله گر قدیمی، “هرگز یک بازار کسل کننده را کوتاه نکنید”، که ممکن است بیش از هر زمان دیگری در مورد بازار بیت کوین صدق کند.

بر اساس تحلیل وی، نوسان تحقق یافته به معنای عقب ماندگی یا نوسان واقعی در پایین ترین سطح 2 سال گذشته قرار دارد و یکی از پایین ترین سطوح تمام دوران را ثبت می کند.

بازارها در بی تفاوتی، نه هیجان، پایین می آیند. BTC و ETH بی تفاوتی دارند. S&P 500 تقریباً برعکس است، زیرا قیمت ها مانند یک بازی ویدیویی در حال حرکت هستند. این نیز ممکن است نشانه دیگری از شکستن رابطه تنگاتنگ TradFi/Crypto باشد. اگر چنین است، این برای کریپتو در بلندمدت صعودی است.

بنابراین، نوسانات واگرا می تواند نشانه ای از این تغییر باشد و در نهایت باعث ایجاد یک روند مثبت بلندمدت شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا