ارزهای دیجیتال

آیا بیت کوین به دنبال شاخص چارلز شواب مخزن خواهد شد؟ آیا سرمایه گذاران بیت کوین باید نگران باشند؟

بازار کریپتو به سرمایه گذاران امیدی به بهبودی نمی دهد زیرا قیمت بیت کوین از سود اخیر خود بازگشته است. در این میان، معاملات آتی بهترین راه برای کسب سود از اکوسیستم کریپتو است.

کارشناسان دنیای کریپتو فاش کردند که وضعیت فعلی بازار ناشی از چندین عامل اقتصاد کلان است. این عوامل شامل جنگ جاری بین اوکراین و روسیه و تورم است. علاوه بر این، هزینه های دولت ها نیز از زمان شکست کووید-19 تاکنون افزایش یافته است.

عامل قابل توجه دیگر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا (ECB) است. متأسفانه، در حال حاضر، تنها تخیل می تواند برای اکثر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال صحبت کند.

تاثیر چارلز شواب بر قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته شاهد افزایش هایی بوده است که نشانه خوبی برای بازار سبز به نظر می رسید. اما در 24 ساعت گذشته مجددا 1.39 درصد کاهش یافت. بیت کوین در حال حاضر در زمان نگارش مقاله با قیمت 19215.63 دلار معامله می شود.

بیت کوین ممکن است در Tradingview.com به زیر 19000 دلار BTCUSDT برود

به گفته چارلز شواب، این ممکن است آغاز افت دیگری در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل رکود پیش بینی شده باشد. در نتیجه، او به سرمایه گذاران هشدار می دهد که باید برای یک حرکت نزولی دیگر در بازار کریپتو آماده شوند.

احتمال رکود اقتصادی

جفری کلینتاپ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری جهانی چارلز شواب، آشکار کرد احتمال رکود پیش بینی شده وی اظهار داشت: شاخص قابل توجه اقتصاد جهانی به سطح بحرانی کاهش یافته است.

او توضیح داد که شاخص پیشرو OECD در حال حاضر در منطقه خطرناک زیر 99 قرار دارد. این نشانه واضحی از رکود جهانی است. وی به مواردی اشاره کرد که در گذشته شاخص به زیر این محدوده نزول کرده است.

به گفته وی، رکود اقتصادی جهانی که در سال 2020 اتفاق افتاد، نتیجه کووید-19 بود. نمونه‌های او به اواسط سال‌های 1970 و 1974، اواخر سال‌های 1981 و 1990 و اوایل سال‌های 2002 و 2008 برمی‌گردد.

شاخص اصلی نشان دهنده فعالیت تجاری ناپایدار و تغییر در اقتصاد گسترده تر است. سطح فعلی شاخص OECD همچنین نشان می دهد که شاخص اعتماد مصرف کننده بدتر از برخی رویدادهای گذشته است. اینها شامل بحران وام مسکن در سال 2008 و همه گیری جهانی در سال 2020 است.

برخی از سازمان‌ها مانند بانک جهانی نیز رکود اقتصادی را در سال 2023 پیش‌بینی کرده‌اند. این رکود پیش‌بینی‌شده ناشی از سیاست جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو است.

عملکرد BTC در دوران رکود

هیچ تاییدی در مورد حرکت احتمالی بیت کوین در طول رکود مورد انتظار وجود ندارد. با این حال، این احتمال وجود دارد که در نتیجه تسهیل کمی افزایش یابد. اما این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که فدرال رزرو برای مدیریت کاهش تقاضا استراتژی خود را اتخاذ کند.

از سوی دیگر، این امکان وجود دارد که بیت کوین به دلیل رکود حتی بیشتر از این کاهش یابد. دلیل اصلی این است که بازارهای سهام در دوران رکود به سختی عملکرد خوبی دارند و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

Featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا