ارزهای دیجیتال

آیا با رسیدن تورم ایالات متحده به 8.2 درصد، بیت کوین بی ثبات تر می شود؟

با قوی‌تر شدن تورم، تأثیر عوامل اقتصاد کلان بر کریپتو و بیت‌کوین در حال افزایش است. هم بازار کریپتو و هم بازار سنتی با طوفان شدیدی روبرو هستند. بسیاری از مجامع بین المللی نگران هستند که به زودی یک رکود جهانی احتمالی رخ دهد.

دور دیگری از نوسانات در بازار ارز دیجیتال آغاز شده است. دلیل آن گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده است. این داده ها برای رکورد سپتامبر 8.2 درصد است.

داده های CPI ایالات متحده به عنوان یک سنج برای اندازه گیری نرخ تورم در این کشور عمل می کند. میانگین تغییر قیمتی که مصرف کنندگان برای کالاها و خدمات در طول زمان پرداخت می کنند را ثبت می کند.

تورم مرکزی آمریکا به بالاترین حد 40 ساله رسید

اندازه گیری CPI ایالات متحده نشان داد که تورم بیش از انتظارات بسیاری از مردم است. رکورد سپتامبر نشان داد که ارزش به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسیده است.

وزارت کار جزئیات بیشتری در مورد این گزارش در روز پنجشنبه، 13 سپتامبر ارائه کرد. شاخص اصلی قیمت مصرف کننده، که شامل غذا و انرژی نمی شود، در سال گذشته 6.6 درصد افزایش یافت.

این مقدار بالاترین نقطه از سال 1982 است. علاوه بر این، اشاره شد که نسبت به ماه قبل، CPI اصلی 0.6٪ برای ماه بعد افزایش یافته است. از این رو، CPI کلی در ماه سپتامبر 0.4% افزایش یافت و به ارزش بالای 8.2% سال به سال رسید.

به یاد بیاورید که در ماه اوت، داده های CPI به 8.3٪ افزایش یافت. در ژوئن، CPI سالانه به 9.1 درصد رسید که بالاترین مقدار از نوامبر 1981 بود.

آخرین داده های CPI فشار بر فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره افزایش می دهد. با این حال، فدرال رزرو در مهار تورم و کاهش نرخ به هدف مطلوب خود یعنی 2 درصد تمایل تهاجمی خود را حفظ کرده است.

از این رو، احتمال دریافت 75 امتیاز دیگر به عنوان افزایش نرخ بهره تا نوامبر وجود دارد. فدرال رزرو تاکنون سه بار در سال چنین افزایشی را در نرخ بهره اعمال کرده است.

نوسانات کریپتو و بیت کوین

بازار کریپتو قرمز بود زیرا اکثر دارایی های رمزنگاری ارزش خود را در هفته از دست دادند. قیمت ها به شدت به سمت جنوب می روند و محدودیت اندک یا بدون محدودیت برای توکن ها وجود دارد.

بیت کوین شاهد نوسانات مداوم بوده است. دارایی اصلی کریپتو نه تنها سطح بحرانی 20 هزار دلاری خود را از دست داد، بلکه حرکت به سمت جنوب آن نیز ادامه یافت.

در حالی که به منطقه 19000 دلاری سقوط کرد، دارایی های اولیه کریپتو برای چند روز در حدود سطح متوقف شد، اما بیت کوین بعداً به زیر 19 هزار دلار سقوط کرد و به 18500 دلار رسید. این ناهماهنگی باعث ایجاد ترس و تردید برای چندین شرکت کننده در فضای رمزنگاری شده است. برخی حتی نشانه‌هایی از نوسانات عظیم توکن را برجسته می‌کنند.

بیت کوین پس از صعود به بالای 19000 دلار BTCUSDT در لیتر در Tradingview.com به صورت جانبی معامله می شود.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین حرکتی جزئی در بهبودی نشان داده است. این توکن در حدود 19131.69 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش در 24 ساعت گذشته است. تسلط آن بر آلتکوین ها 40.19 درصد است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا