ارزهای دیجیتال

آیا ایلان ماسک بزرگترین دارنده Dogecoin (DOGE) است؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

خود ایلان ماسک در فوریه 2021 از طریق توییتر گفت که بزرگترین مشکل Dogecoin تمرکز آن در بین چند نهنگ است. میلیاردر نوشت به هنگام:

اگر دارندگان اصلی Dogecoin بیشتر سکه های خود را بفروشند، از حمایت کامل من برخوردار خواهد شد. تمرکز بیش از حد تنها مشکل واقعی است. اگر آنها حساب های خود را باطل کنند، به معنای واقعی کلمه، دلار واقعی را پرداخت خواهم کرد.

اما اگر خود ایلان ماسک بزرگترین نهنگ DOGE باشد چه؟ این شایعه مدتی است که در جامعه کریپتو منتشر شده است. تاکنون شواهد قطعی هرگز ارائه نشده است.

حتی دادگاه فدرال در منهتن باید با این موضوع برخورد کند که ماسک ظاهراً قیمت DOGE را از ژوئن امسال تقلب کرده است. سرمایه گذاران از ثروتمندترین مرد روی زمین برای غرامت 258 میلیون دلاری شکایت کرده اند.

بر اساس این شکایت، مدیرعامل تسلا و سایر متهمان، از جمله شرکت تسلا، اسپیس ایکس و شرکت بورینگ، ادعا می‌کنند که یک طرح پونزی را برای دستکاری Dogecoin اجرا کرده‌اند.

به گفته شاکیان، به لطف ماسک، قیمت Dogecoin طی دو سال بیش از 36000 درصد افزایش یافت، اما بعداً سقوط کرد. به این ترتیب، متهمان «ده‌ها میلیارد دلار به دست آوردند، زیرا می‌دانستند که ارز ارزش ذاتی ندارد و ارزش آن صرفاً به بازاریابی بستگی دارد».

سرنخ هایی مبنی بر اینکه ایلان ماسک نهنگ دوج کوین است

چیزی که حداقل آشکار است این است که هر توییتی از ماسک در مورد Dogecoin باعث هیستری می شود و قیمت را سر به فلک می کشد. اما اینکه آیا ماسک واقعاً پشت بزرگترین آدرس DOGE است که 28.52٪ از کل عرضه را در اختیار دارد یا خیر، سوال برانگیز است و هنوز ثابت نشده است.

اکنون یک تحلیلگر ناشناس در زنجیره تصمیم گرفته است تا این موضوع را روشن کند. در یک نخ او می نویسد که Bitinfocharts به بزرگترین آدرس DOGE به عنوان “Robinhood” – برنامه تجاری آمریکایی – اشاره می کند.

ثروتمندترین آدرس های Dogecoin منبع: BitInfoCharts

با این وجود، تردیدهایی وجود دارد که این حقیقت است. در مقاله بیزینس اینسایدر در ماه مه 2021، به نقل از یک کارشناس تحقیقاتی نقل شده است که آدرس‌های صرافی ارزهای دیجیتال با این واقعیت مشخص می‌شوند که شامل ورودی و خروجی می‌شوند. با این حال، آدرس مرموز رفتار بسیار غیر معمولی را برای یک صرافی نشان می‌دهد و این سوال را ایجاد می‌کند که آیا این واقعاً یک آدرس صرافی Robinhood است یا خیر.

بنابراین تحلیلگر ناشناس به این موضوع پرداخته است که DOGE منشا نهنگ را کجا و چه زمانی پیدا کرده است. در این رابطه، او خاطرنشان می کند که بزرگترین دارنده DOGE عمدتاً بین 19 ژوئیه و 21 ژوئیه به دست آورد که در آن زمان در مجموع 41 میلیارد DOGE به ارزش 6.4 میلیارد دلار بود.

DOGE نهنگ از 5 آدرس به دست آمد که بخش پوست از این آدرس می آید: DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L.

قابل توجه است که در 10 فوریه 2021، ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که Dogecoin را برای پسرش خریداری کرده است. تحلیلگر ناشناس می گوید، در همان روز، آدرس قبلی که با “DH5ya” شروع می شد، به انباشت DOGE خود پایان داد. یک تصادف؟

در آن زمان، آدرس “DH5ya” دارای 36.71B DOGE بود که معادل 28٪ از کل عرضه بود.

تصادف جالب دیگر مقدار سکه های DOGE است که آدرس خالی سه بار در فوریه 2021 خریداری کرد – 28.061971 DOGE. آن را تصادفی بدانیم یا نه، اما 28 ژوئن 1971، از همه تاریخ ها، تولد ماسک است – یک پیام پنهان؟

DOGE رالی خود را از سر می گیرد

همانطور که بیت کوینیست گزارش داد، ماسک اوایل امروز تصویری از یک شیبا اینو با پیراهن توییتری و کدو تنبل توییتری در توییتر منتشر کرد. پس از این، DOGE رالی عظیم آخر هفته خود را از سر گرفت و درست قبل از قیمت 0.16 دلار متوقف شد. در زمان انتشار، DOGE با قیمت 0,1389 دلار معامله می شد.

DOGE USD TradingView
DOGE پس از معامله توئیتر ماسک به شدت افزایش یافت. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا