ارزهای دیجیتال

آیا اکتبر ترس را برای 200 روز مستقیم به کریپتو خواهد آورد؟

داده ها نشان می دهد که بازار کریپتو در حال حاضر 171 روز ترسناک بوده است، آیا این روند در اکتبر ادامه خواهد داشت و به 200 روز می رسد؟

شاخص ترس و طمع رمز ارز در یک بازار بسیار ترسناک قرار دارد

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، بازار کریپتو از آوریل سال جاری به نشان دادن احساس ترس ادامه داده است.

«شاخص ترس و طمع» شاخصی است که احساسات عمومی سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال را اندازه گیری می کند.

برای نمایش احساسات، متریک از یک مقیاس عددی استفاده می کند که از صفر تا صد اجرا می شود. تمام مقادیر این شاخص بیش از 50 نشان می دهد که بازار حریص است، در حالی که مقادیر زیر آستانه سرمایه گذاران ترسناک را نشان می دهد.

در این احساسات اصلی، دو منطقه وجود دارد که از نظر تاریخی برای قیمت سکه هایی مانند بیت کوین اهمیت ویژه ای داشته اند. اینها مناطق “طمع شدید” و “ترس شدید” هستند و به ترتیب در مقادیر بیشتر از 75 و کمتر از 25 رخ می دهند.

ارتباط احساسات افراطی این است که بالا معمولاً در دوره‌های نوع اول اتفاق می‌افتد، در حالی که پایین‌ها در دوره‌های دوم شکل می‌گرفتند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند شاخص ترس و طمع کریپتو را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have gone down in recent days | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 37, 2022

همانطور که در نمودار بالا می بینید، شاخص ترس و طمع کریپتو اخیراً با ادغام اتریوم افزایش کوچکی را مشاهده کرد، اما به محض اینکه سرمایه گذاران متوجه شدند که این یک رویداد خبرساز است، این احساسات به شدت کاهش یافت. .

دو روز پیش، زمانی که این گزارش منتشر شد، این اندیکاتور دارای مقدار 23 بود که نشان دهنده ذهنیت بسیار ترسناک است. از آن زمان تاکنون، آنقدر تکان نخورده است، زیرا ارزش امروزی هنوز 22 است.

بازار کریپتو از ماه آوریل در یک وضعیت ترس به سر می‌برد، و اکنون 171 روز است که چنین احساساتی ادامه دارد.

در جریان رالی امدادی در ماه اوت، این اندیکاتور بیشترین نزدیکی را به فرار از این منطقه و پایان دادن به طولانی‌ترین رشته ترس در تاریخ شاخص داشت. با این حال، قبل از اینکه سرمایه گذاران بتوانند طمع را در آغوش بگیرند، رالی به پایان رسید و احساسات بلافاصله پایین آمد.

در حال حاضر، مشخص نیست که در نهایت چه زمانی اجرا به پایان می رسد. اگر این روند ادامه داشته باشد و تا ماه اکتبر ادامه داشته باشد، سرمایه گذاران کریپتو 200 روز ترس را مشاهده کرده اند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.2 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 5 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 10 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

Looks like the price of the coin has been mostly moving sideways in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Thought Catalog on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا