ارزهای دیجیتال

آیا افزایش دلار برای بیت کوین خطری دارد؟ بیت کوین 20000 دلار ضرر می کند

بیت کوین در محدوده ای محدود با نوسانات کم بین منطقه بالای 19000 تا 20000 دلار به تجارت ادامه می دهد. کریپتوکارنسی در حال حرکت به سمت حمایت حیاتی است، اما عوامل اقتصاد کلان آن را به پایین‌ترین سطح قبلی تهدید می‌کند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با قیمت 19700 دلار به ترتیب با 1% و 8% ضرر در 24 ساعت و 7 روز گذشته معامله می شود. عملکرد این ارز دیجیتال بر کل بخش مانند اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB) و یک ردیابی دیگر به سطوح اوایل ماه اوت تأثیر گذاشته است.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

در این سطوح ناپایدار، نبرد بین گاو نر و خرس آشکارتر به نظر می رسد. بیت کوین توانست شمع ماهانه آگوست خود را در مورد حمایت حیاتی که می تواند به تسکین احتمالی کمک کند، ببندد.

با این حال، دلار آمریکا یک مانع بالقوه کوتاه مدت برای دارایی های ریسک پذیر است. داده‌های یک تحلیلگر کریپتو نشان می‌دهد که این ارز مقاومت مهمی را شکست و ممکن است به سطوح جدیدی که آخرین بار در سال 2003 مشاهده شده بود، برسد.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه گیری می شود، مقاومت 109 را شکست و می تواند قبل از آزمایش مجدد سطوح قبلی، به بالاترین سطح چند ساله خود یعنی 111 برسد. این شکست باید با بسته شدن شمع روزانه تأیید شود، اما به نظر می رسد که با تثبیت دلار در زیر مقاومت قبل از افزایش قیمت، احتمالاً ادامه یابد.

بر اساس کریپتو جاستین بنت تحلیلگر، این افزایش دلار آمریکا خطری برای دارایی های دیجیتال دارد:

استدلال علیه افزایش دارایی های ریسک، DXY دلار است که امروز به بالای 109.30 می رسد. برای رشد ارزهای دیجیتال به دلار نیاز دارید تا خنک شود. با این حال، به یاد داشته باشید که تعطیلات روزانه مهم است. همه چیز در این بین سر و صدا است.

کریپتو بیت کوین دلار 1
افزایش شاخص DXY در نمودار روزانه. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر

دلار آمریکا یک مانع دائمی برای دارایی های ریسک پذیر مانند بیت کوین بوده است. این ارز رمزنگاری شده یک همبستگی منفی با ارز نشان می دهد زیرا سرمایه گذاران برای محافظت از خود در برابر عدم اطمینان مالی به سمت آن فرار می کنند.

بیت کوین و سهام روی طناب

از این نظر، سهام سنتی که به طور مثبت با بیت کوین و کریپتو همبستگی دارند، حمایت محلی را در جلسه معاملاتی امروز دوباره آزمایش کرده اند. S&P 500 در حال آزمایش 3900 پشتیبانی است که الگوی نزولی گوه ای را ارائه می دهد که بنت معتقد است می تواند فضایی را برای جهش ارزهای دیجیتال و سهام فراهم کند.

این کارشناس انتظار دارد که نوسانات، کاهش فشار بالقوه ناشی از کندی قیمت این هفته، افزایش یابد، زیرا ایالات متحده لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی خود (NFP) را منتشر خواهد کرد. همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، این معیار و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بسیاری از تصمیمات آتی فدرال رزرو را دیکته خواهند کرد.

اگر NFP انتظارات بازار را از دست بدهد، همانطور که تحلیل شرکت تجاری QCP Capital نشان می دهد، موسسه مالی ایالات متحده ممکن است بتواند به یک سیاست پولی کمتر تهاجمی اشاره کند. این می تواند از حرکت صعودی بیشتر برای بیت کوین و بازار کریپتو حمایت کند.

سهام کریپتو بیت کوین 1
سقوط S&P 500 به حمایت در نمودار روزانه. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا