ارزهای دیجیتال

آیا افزایش بیت کوین به دلیل خارجی است؟ آنچه داده ها پیشنهاد می کنند

اولین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان در رویدادهای اخیر در حال برداشتن گام های شجاعانه به سمت سبزها است. بیت کوین در بازار خود افزایش شدید قیمت را تجربه می کند. فعالیت های معاملاتی اخیر قیمت بیت کوین را به مرز 24000 دلار رساند. این یک رکورد مثبت برای ارزهای دیجیتال برتر در سراسر صنعت ایجاد می کند.

اگرچه بیت کوین در حال بهبود فوق العاده ای در ارزش است، به نظر می رسد تعداد آدرس های فعال آن روند نزولی داشته باشد.

رشد ناگهانی قیمت بیت کوین احتمالاً ارتباط کمی با نمای کلی بازار کریپتو دارد. این روند صعودی به دلیل فشارهای خارجی است که قیمت را افزایش داده است. اما طنز ماجرا این است که افزایش قابل توجهی در تعداد کیف پول های فعال آن وجود ندارد.

سوابق گزارش های زنجیره ای نشان می دهد که تعداد کیف پول های فعال بیت کوین نسبتا کم است. Crypto Quant، یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای، داده های خود را نشان داد که نشان دهنده یک حرکت رو به پایین برای آدرس های فعال است. گزارش می دهد که با افزایش قیمت ها، قراردادهای جدیدی در بازار آتی در حال ظهور هستند.

بیت کوین روند صعودی را دنبال می کند | منبع: BTCUSDT در TradingView.com

این با روند فعلی در بازار آتی کریپتو که حرکت رو به رشد را به تصویر می‌کشد، تناقض دارد. از آنجایی که جهش ناشی از نفوذ داخلی نیست، پایداری فشار مثبت فعلی و افزایش قیمت کاملاً نامشخص است.

با باز شدن قراردادهای جدید، بازار آتی قیمت ارزهای دیجیتال بالاتری را تجربه می کند. همچنین، سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال در بازار آتی موقعیت‌هایی را به دست می‌آورند. چنین فعالیت هایی همواره باعث افزایش قیمت ها می شوند. از این رو، افزایش قابل توجه قیمت در بازار نتیجه نهایی افزایش ناگهانی موقعیت های خرید است.

بازگشت احتمالی در حدس و گمان کوتاه مدت بیت کوین

علاوه بر این، گمانه‌زنی‌ها در کوتاه‌مدت در بازار آتی می‌تواند در هر نقطه‌ای به سرعت معکوس شود. چنین نشانه هایی می تواند قیمت ها را در آینده به هر جهتی تغییر دهد.

گزارش شرکت تحلیلی کریپتو کوانت همچنین تأیید می‌کند که استفاده از شرط‌بندی‌های جهت‌دار در حال حاضر، به دلیل اینکه مربوط به داده‌های کلان حیاتی است، باعث افزایش عذاب می‌شود. امکان تغییر جهت سریع در کوتاه مدت وجود دارد. از این رو، اهمیت دستیابی به پایداری بیشتر به مدیریت ریسک بستگی دارد.

در حال حاضر، ارزش بیت کوین کمی بالاتر از 24000 دلار است. تاثیر فعالیت‌های کلان اقتصادی در طول هفته می‌تواند باعث نوسان قیمت بیت کوین شود. همچنین، داده های تورم آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر می شود، در نتیجه کلی نقش دارد.

در مقابل، به نظر می رسد نشانه دقیق تری از پیش بینی قیمت BTC در ماه آگوست وجود دارد. طبق پیش‌بینی‌های جامعه، بیت‌کوین می‌تواند تا پایان ماه به سطح 28000 دلار برسد.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا