ارزهای دیجیتال

آیا ارتقاء MimbleWimble لایت کوین به نابودی آن تبدیل خواهد شد؟

پنج صرافی بزرگ کره جنوبی قصد خود را برای حذف لایت کوین (LTC) از فهرست اعلام کردند. این کریپتوکارنسی اخیراً به‌روزرسانی‌ای را برای بهبود ویژگی‌های حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری خود اجرا کرده است.

مطالب مرتبط | لایت کوین تاریخ عرضه MimbleWimble را فاش می کند، آیا LTC تسکین خواهد یافت؟

در نتیجه، Upbit، Bithumb، Korbit، Gopax، و Coinone ارائه به مشتریان خود را متوقف خواهند کرد. این به روز رسانی لایت کوین را با قوانین کره جنوبی ناسازگار کرده است.

در اعلامیه حذف رسمی منتشر شده توسط Upbit، این پلتفرم ادعا می‌کند که جفت‌های معاملاتی زیر به زودی از امروز، 8 ژوئن در دسترس نخواهد بود.هفتم: LTC/KRW، LTC/BTC و LTC/USDT. صرافی گفت که دلیل اصلی پشت این تصمیم این است:

(…) اعتقاد بر این است که ارتقاء با یک تابع انتخابی انجام شده است که اطلاعات تراکنش را نشان نمی دهد.

در ادامه این پست، این تصمیم توسط قانون اطلاعات مالی ویژه کره جنوبی هدایت می شود. این مقررات از پلتفرم‌های مبادله می‌خواهد تا تراکنش یک بلاک چین را برای شفافیت بررسی کنند.

به این ترتیب، Upbit و سایر صرافی‌های کره جنوبی می‌توانند تأیید کنند که کاربر یا تراکنش، مقررات ضد پولشویی این کشور را نقض نمی‌کند. این قانون همچنین با هدف جلوگیری از دستیابی بازیگران بد از طریق فعالیت های غیرقانونی است.

صرافی های کره جنوبی ادعا می کنند که به روز رسانی MimbleWimble این قابلیت ها را در اختیار شبکه لایت کوین قرار می دهد:

(LTC) فضایی برای مشاهده افزودن فناوری دارد که این سوابق انتقال را غیرقابل شناسایی می کند، بنابراین تصمیم گرفتیم آن را به عنوان یک موضوع مهم تعیین کنیم. تاکنون هیچ واریز واریزی با استفاده از تابع Mimblewimble با Upbit صورت نگرفته است و ما قصد نداریم در آینده سپرده‌ها را منعکس کنیم.

به نظر می رسد ویژگی های جدید حریم خصوصی MimbleWimble و Litecoin بر صرافی های کره جنوبی تأثیر می گذارد. با این حال، سکه‌های حفظ حریم خصوصی در دو سال گذشته از پلتفرم‌های تجاری بزرگ کنار گذاشته شده‌اند.

Monero (XMR)، Zcash (ZEC) و دیگران از تصمیم مشابهی که توسط بسیاری از صرافی‌ها در سراسر جهان گرفته شد، رنج بردند. MimbleWimble می تواند این امکان را برای LTC آزاد کند.

لایت کوین تحت تأثیر تصمیم صرافی های کره جنوبی قرار نگرفت

در زمان نگارش این مقاله، قیمت LTC تحت تأثیر تحولات اخیر قرار نگرفته است. کریپتوکارنسی به حرکت خود ادامه می دهد و با قیمت 62 دلار معامله می شود.

LTC در نمودار 4 ساعته به پهلو حرکت می کند. منبع: LTCUSD Tradingview

ارزهای دیجیتال بزرگتر، مانند بیت کوین و اتریوم، به همان مسیر ادامه می دهند که محدود به محدوده هستند و قادر به شکستن بالاتر از مقاومت محلی نیستند. تنها Cardano (ADA)، به دلیل افزایش فعالیت شبکه، و Chainlink (LINK)، به دلیل نقشه راه خود در مورد سهام، به نظر می رسد که از بازار کلی جدا می شوند.

شرکت تحقیقاتی Santiment اشاره شد:

قیمت‌های کریپتو در هفته آغازین ژوئن به شدت کاهش یافت، اما نتیجه عمدتاً هیچ حرکتی برای بیت‌کوین و اتریوم نبود. از سوی دیگر، آلت کوین ها با ADA، LINK جداشدگی عمده ای از یکدیگر نشان داده اند. و HNT عملکرد خوبی دارد

مطالب مرتبط | لایت کوین 87 درصد از حجم معاملات در سه ماهه اول 2022 کاسته است

داده های اضافی از شاخص های مواد، برای بازه های زمانی کم، افزایش سفارشات خرید از سرمایه گذاران خرد را ثبت می کند. به نظر می رسد سرمایه گذاران بزرگتر در حال فروش به قیمت فعلی هستند، اما هنوز زود است که بگوییم آیا این روند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت یا خیر.

Litecoin LTC LTCUSD MI1
خرده فروشی (به رنگ زرد در نمودار) همانطور که سایر سرمایه گذاران می فروشند (قرمز، بنفش و سبز در نمودار) خرید می کند. منبع: شاخص های مواد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا