ارزهای دیجیتال

آیا ادغام اتریوم نسبت بیت کوین را به ATH های جدید افزایش می دهد؟

اتریوم در سطوح فعلی خود با مقاومت قوی روبرو شده است و ممکن است به طور بالقوه پشتیبانی را دوباره آزمایش کند. این ارز دیجیتال هنوز بخشی از سود هفته های گذشته خود را حفظ کرده است، اما نسبت به جلسه معاملاتی امروز شتاب خود را از دست داده است.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ترتیب با 2 درصد ضرر و 5 درصد سود با قیمت 1860 دلار معامله می شود. قیمت اتریوم، حرکت صعودی این بخش را در پشت روایت حول رویداد آینده “ادغام” تحت فشار قرار داد، زیرا انتقال اتریوم به اجماع اثبات سهام را تکمیل می کند.

قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته حرکت می کند. منبع: ETHUSDT Tradingview

با این حال، دومین کریپتو با ارزش بازار، سکه‌های میم عقب مانده، مانند Dogecoin و Shiba Inu بوده است. این ارزهای دیجیتال به ترتیب 20% و 30% رالی را ثبت می‌کنند و به نظر می‌رسد قبل از بازگشت به سطوح پشتیبانی قبلی، برای افزایش بیشتر آماده هستند.

اتریوم در سطوح مقاومت فنی زیان دیده است و سایر دارایی ها به کاهش قیمت در صنعت کریپتو کمک می کنند. به گفته تحلیلگر جاستین بنت، S&P 500 در حال نزدیک شدن به بالای کانال اصلی است که ممکن است به عنوان مقاومت بحرانی عمل کند.

اتریوم و دارایی های دیجیتال همگام با سهام حرکت می کنند. بنابراین، عملکرد قیمت شاخص‌های اصلی در سیستم مالی قدیمی بر عملکرد قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است.

همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، S&P 500 پس از کاهش پشتیبانی در انتهای کانال، افزایش‌هایی را به ثبت رساند و اکنون به نظر می‌رسد در مسیر آزمایش مجدد آن سطوح مانند چند ماه گذشته است. بنت گفت پیروان او: “این جایی نیست که شما بخواهید صعودی شوید”.

اتریوم ETH ETHUSDT 1
شاخص S&P 500 در اواخر ژوئیه 2022 در نمودار 4 ساعته در بالای یک کانال در مقاومت بحرانی قرار گرفت. منبع: جاستین بنت

علاوه بر این، بنت خاطرنشان کرد که دلار آمریکا (همانطور که با شاخص DXY اندازه‌گیری می‌شود) در حال بازپس گیری حمایت عمده است و به طور بالقوه می‌تواند قلمروهای از دست رفته قبلی را بازپس گیرد. دومی ممکن است به ضرر بیشتر برای دارایی‌های ریسکی مانند اتریوم تبدیل شود.

از آنجایی که ارزهای رمزپایه همراه با سهام حرکت می کنند، نسبت به حرکت صعودی دلار آمریکا واکنش منفی نشان داده اند. این تحلیلگر افزود:

من در هفته گذشته “محتاطانه” در “کوتاه مدت” صعودی بودم. الگوهای نزولی از آن زمان توسعه یافته اند و DXY دلار روز دوشنبه حمایت قابل توجهی را پس گرفت.

اتریوم در سطوح بحرانی، آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

علاوه بر این، گزارش جدیدی از شرکت تحقیقاتی Arcane Research اهمیت “ادغام” را تصدیق می کند. این امر در مقایسه با بیت کوین (BTC) برای جفت تجاری ETHBTC، ETH را به بالاترین حد خود در سال 2022 رساند.

هیاهو و روایت «ادغام» ETH را به اوج خود در هفته گذشته 0.0881 BTC سوق داد. این سطوح نشان‌دهنده یکی دیگر از خط مقاومت‌های اصلی برای ارز دیجیتال با نزدیک شدن به بالاترین سطح سال 2021 در 0.0886 است. Arcane Research در مورد اهمیت این سطوح به موارد زیر اشاره کرد:

اتریوم از ماه مه 2016 تنها 196 روز در سطوح بالاتر در مقایسه با بیت کوین معامله کرده است، یا 8.62 درصد از کل روزهای از می 2016. از اول ژانویه.خیابان در سال 2021، اتریوم تنها در سطوح بالاتر از امروز 39 بار بسته شده است، یا 6.59٪ از تمام روزها (…).

همانطور که Arcane Research اشاره کرد، از این نظر، حرکت صعودی قیمت ETH ممکن است “پایدار” نباشد. با این حال، شرکت تحقیقاتی پتانسیل «ادغام» را برای هدایت ETH به کشف قیمت در جفت ETHBTC رد نکرد.

اتریوم ETH ETHUSDT 1 AR
ETH در جفت معاملاتی ETHBTC به بالاترین حد خود در سال 2021 می رسد. منبع: Arcane Research


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا