ارزهای دیجیتال

آنچه که اتریوم می تواند روی میز برای سرمایه گذاران ETH در سه ماهه چهارم بیاورد

همانطور که انتظار می رفت، اتریوم از زمان رویداد ادغام که بسیار تبلیغ شده بود، عملکرد ضعیفی داشته است. این یک لحظه پیشگامانه برای صنعت کریپتو بود.

اگرچه پیش بینی می شد ادغام اعتماد سرمایه گذاران را تقویت کند، اما در بدترین زمان ممکن رخ داد.

ادغام در نقطه جالبی در تاریخ ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد. این به روز رسانی در 15 سپتامبر – تنها دو روز پس از عمومی شدن داده های CPI ایالات متحده، منتشر شد.

به دلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، افزایش نرخ تورم سالانه 0.1٪ و تاثیر بر بازار ارزهای دیجیتال، فروش گسترده ای در بازارهای سهام رخ داد.

در روز انتشار، بیت کوین 12.71 درصد و اتریوم 12.67 درصد کاهش یافت. زمان راه اندازی Merge آخرین تلاش برای حفظ یا شاید افزایش اعتماد سرمایه گذاران بود. با این حال، در واقع این اتفاق نیفتاد.

قیمت اتریوم (ETH) 21 درصد کاهش یافت

وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، قیمت اتر در مقایسه با میانگین متحرک ۷ روزه آن که توسط CoinGecko اندازه‌گیری شد، ۲۱.۱ درصد کاهش یافت. اما @CryptoGucci، یکی از کاربران توییتر، این موضوع را رد می کند.

یکی از کاربران توییتر توضیح داد که چرا کاهش قیمت اخیر نباید نگران کننده باشد. رواج فزاینده اعتبارسنجی‌های اتریوم در بلاک چین نمونه بارز آن است.

این افزایش اعتباردهنده ها می تواند کارایی کلی بلاک چین اتریوم را بهبود بخشد.

علاوه بر این، ایالت کلرادو ETH را به عنوان روش پرداخت از طریق PayPal پذیرفته است. با این حال، این روش پرداخت منحصر به حساب های شخصی پی پال است و نه تجاری. با این وجود، این بدون شک به پذیرش اکوسیستم ETH کمک می کند.

آیا بازیابی ETH قریب الوقوع است؟

داده های اخیر نشان می دهد که ETH شاهد افزایش قیمت مثبت است. پس از سقوط تقریباً آزاد به 1243 دلار، قیمت بازگشته است و در حال حاضر بین 1221 تا 1323 دلار معامله می شود.

شاخص های متعدد نیز یک حرکت صعودی تقویتی را نشان می دهند. از زمان کاهش به سطح حمایت بحرانی، مقادیر شاخص قدرت نسبی تصادفی (RSI) افزایش یافته است، که نشان می‌دهد اعتماد سرمایه‌گذار پس از چند روز وحشتناک در حال بازگشت است.

اما آیا تغییرات جدید برای توقف افزایش 0.75 درصدی فعلی کافی است؟ از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال از نزدیک محیط مالی گسترده تر را منعکس می کند، تحرکات اخیر ممکن است موقتی باشد.

شاخص های وال استریت تا زمان نگارش این مقاله چند درصد کاهش یافته است و این کاهش می تواند تاثیر قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. با نزدیک شدن به پایان سه ماهه سوم مالی، اتریوم ممکن است بازگشتی آهسته اما تدریجی را تجربه کند.

ETH total market cap at $163.7 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from CryptoMode, Chart: TradingView.com
(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا