ارزهای دیجیتال

آزمایشگاه واقعیت متا 3.6 میلیارد دلار ضرر گزارش می دهد، چه زمانی به پایان می رسد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

متا (فیسبوک سابق) سال گذشته با بخش Reality Labs رسما ورود خود را به فضای متاورس اعلام کرد. اعلام آن به طور قابل‌توجهی باعث محبوبیت پروژه‌های متاورس و نشانه‌های آن‌ها در این مدت شده بود، زیرا بسیاری از آنها به میلیاردها دلار ارزش بازار رسیدند. با این حال، در حالی که متا توانسته بود رشد مثبتی را برای سایر پروژه‌های متاورس ایجاد کند، اما نتوانست این کار را برای خود انجام دهد زیرا یک چهارم دیگر از زیان‌های عظیم را گزارش می‌کند.

لابراتوارهای واقعیت متا زیان‌هایی را ثبت می‌کنند

از زمان ورود متا به فضا از طریق بخش Reality Labs، این غول فناوری نتوانسته است بازدهی مثبتی کسب کند. از آن زمان تاکنون، بخش متاورس در سه ماهه‌های مختلف خود، زیان‌هایی را گزارش کرده است که اکنون به میلیاردها دلار رسیده است.

در جدیدترین گزارش برای سه ماهه سوم سال 2022، بخش متاورس گزارش داد که 3.6 میلیارد دلار از دست داده است. این بالاترین زیان سه ماهه این بخش تا به امروز خواهد بود، اما از روند تثبیت شده زیان از زمان آغاز به کار پیروی می کند.

برای مدت مشابه در سال 2021، آزمایشگاه های واقعیت 2.63 میلیارد دلار ضرر گزارش کردند. سپس در سه ماهه دوم سال 2022، بخش زیان 2.8 میلیارد دلاری را گزارش کرد. اکنون مجموع ضررهای بخش را در یک دوره یک ساله به 9.43 دلار می رساند. درآمد سه ماهه سوم سال 2022 Reality Labs در مجموع به 285 میلیون دلار رسید که کمترین رقم درآمد تا کنون است.

Meta's metaverse financial highlights for Q3 | Source: Meta

به نظر می رسد این شرکت در مسیری قرار دارد که حجم ضررهای متاورز خود را برای سال 2021 که به حدود 10 میلیارد دلار رسیده بود، شکست دهد. در حال حاضر، متا تنها حدود 500 میلیون دلار ضرر از ارقام سال گذشته خود فاصله دارد.

چه زمانی خونریزی متوقف می شود؟

با وجود اینکه لابراتوارهای واقعیت میلیاردها دلار در حال سوختن هستند، متا آماده نیست تا از رویاهای متاواژه خود دست بکشد. این شرکت همچنان پاهای خود را در آب فرو می برد و انتظارات سال آینده را ارائه می دهد که هنوز منفی است.

بر اساس گزارش درآمد سه ماهه سوم، متا انتظار دارد که آزمایشگاه های واقعیت در سال 2023 زیان بیشتری ببینند. دیو وینر، مدیر ارشد مالی متا، گفت که بخش متاورس در واقع پیش بینی زیان های بیشتری در سال جدید است. وقتیر فاش کرد: «فراتر از سال 2023، ما انتظار داریم که سرعت سرمایه گذاری آزمایشگاه های واقعیت را به گونه ای انجام دهیم که بتوانیم به هدف خود برای رشد درآمد عملیاتی کلی شرکت در بلندمدت دست یابیم.

با وجود این ضررها، مارک زاکربرگ، رئیس متا معتقد است که آنچه آزمایشگاه واقعیت می‌سازد، برای همه بهتر است. زاکربرگ به این واقعیت اشاره کرد که متا در حال ساخت یک متاورس باز است که برتر از اکوسیستم های بسته است که توسط برخی رقبا توسعه می یابد.

Reality Labs در سال 2020 راه اندازی شد و چندین هدست واقعیت مجازی را برای تجربه ای فراگیر راه اندازی کرده است. بخش متاورس «Horizon Worlds» متا را راه‌اندازی کرده است که در حال حاضر در چندین کشور در سراسر جهان در دسترس است و با هدست‌های واقعیت مجازی Oculus قابل دسترسی است.

Featured image from XR Today, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا