ارزهای دیجیتال

آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX: برای یک رالی عظیم بیت کوین “آماده شوید”

بیت کوین همچنان در محدوده محدودی قرار دارد زیرا بین 20000 تا 21000 دلار معامله می شود. این ارز دیجیتال در سطوح مقاومت اصلی رد شد و می‌توانست پایین‌ترین سطح سالانه خود را نزدیک به 17000 دلار دوباره آزمایش کند.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم مجدداً از پشتیبانی کلیدی بازدید می کند، آیا گاوها می توانند از ضررهای بیشتر محافظت کنند

در زمان نگارش این مقاله، قیمت BTC با 1.4 درصد ضرر و 7 درصد سود در 24 ساعت گذشته و هفته گذشته به ترتیب 20600 دلار معامله می شود.

روند قیمت BTC در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSD Tradingview

بیت کوین از اواخر سال 2021 و زمانی که ارز دیجیتال به 69000 دلار به بالاترین سطح خود رسید، روند نزولی داشته است. از آن زمان، قیمت BTC بیش از 60 درصد از ارزش خود را از دست داده است و می تواند در کوتاه مدت به روند نزولی ادامه دهد.

با این حال، آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال BitMEX ادعا می کند که یک “حلقه عذاب” در عرصه اقتصاد کلان آغاز شده است. هیز از طریق توییتر نمودار روزانه یورو (EUR) را در مقایسه با دلار آمریکا به اشتراک گذاشت.

ارز اروپا برای اولین بار در 20 سال گذشته به برابری با همتای آمریکای شمالی خود رسید. مشابه بیت کوین، یورو از سال 2021 روند نزولی داشته است و به طور بالقوه می تواند زیان خود را افزایش دهد.

این کاهش به دلیل درگیری اوکراین و روسیه، و افزایش تورم که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان را مجبور کرد تا با کاهش ترازنامه یا افزایش نرخ بهره، اقدام کنند، ایجاد شد. بانک مرکزی اروپا (ECB) نتوانسته است اقدام موثری انجام دهد.

بنابراین، به کاهش ارزش پول آن کمک می کند. این “حلقه عذاب” بخشی از سناریوی Haye است که در آن یورو و دلار آمریکا به نفع طلا و بیت کوین کاهش یافتند.

این سناریو زمانی شروع شد که روسیه از سیستم مالی بین‌المللی قطع شد. در دهه آینده، کشورها و مردم ترجیح می دهند این کالاها را به جای ارز فیات صادر شده توسط بانک مرکزی خریداری کنند. هیز توضیح داد:

با موفقیت طلا، بیت کوین نیز موفق خواهد شد (…). چرا هر بانک مرکزی باید در هر ارز فیات غربی “پس انداز” کند، در حالی که پس انداز آنها می تواند به طور خودسرانه و یک طرفه توسط اپراتورهای شبکه های پولی فیات دیجیتال مصادره شود؟

بیت کوین یورو دلار
یورو روند نزولی را طی کرد و برای اولین بار از سال 2003 با دلار آمریکا برابری کرد. منبع: Tradingview

آیا جهان در دهه آینده به بیت کوین روی خواهد آورد؟

این روند صعودی در قیمت طلا و بیت کوین می تواند در نهایت دارایی ها را به ترتیب به 10000 و 1 میلیون دلار برساند. “حلقه عذاب” که هیز توصیف کرد، بیشتر یک “تغییر ذهنی” در نهادهای مالی است، کاهش در تنها چیزی که پشتوانه ارز فیات است: اعتماد.

مطالب مرتبط | چرا پیتر برانت فکر می کند قیمت کاردانو تعریف “زشت” است؟

وقتی اعتماد وجود ندارد، نهادها و دولت های جهانی فقط می توانند در یک سیستم بی اعتماد معامله کنند. بنابراین، چرا هیز چنین افزایش گسترده ای را در قیمت بیت کوین پیش بینی می کند. با این حال، این روند زمان می برد و ممکن است در دهه آینده محقق شود.

#DoomLoop آغاز شده است. 1 دلار = 1 یورو خود را برای YCC و $BTC = 1 میلیون دلار آماده کنید. اما لطفا صبور باشید، این کارها زمان می برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا