ارزهای دیجیتال

آدرس‌های فعال اتریوم به ATH می‌رسند، آخرین بار چه اتفاقی افتاد

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های فعال اتریوم اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است. در اینجا آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، زمانی که متریک به چنین مقادیر بالایی رسیده است، آمده است.

اتریوم اکتیو جهش را به بالاترین سطح جدید نشان می دهد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، سیگنالی که معمولاً برای قیمت کریپتو نزولی بوده است اخیراً خاموش شده است.

«آدرس‌های فعال» نشان‌دهنده‌ای است که تعداد کل آدرس‌های کیف پول اتریوم را که در هر روز حرکتی را نشان می‌دهند، اندازه‌گیری می‌کند. این متریک هم فرستنده و هم گیرنده را در نظر می گیرد.

وقتی مقدار این متریک بالا می رود، به این معنی است که تعداد فزاینده ای از آدرس ها در حال حاضر فعالیتی را نشان می دهند. به خصوص ارزش های بزرگ می تواند نشانه ای از فعالیت بالای سرمایه گذاران خرد باشد.

از سوی دیگر، مقادیر پایین این اندیکاتور نشان می دهد که کیف پول های اتریوم زیادی در حال حاضر حرکت نمی کنند.

اکنون نموداری وجود دارد که روند آدرس‌های فعال ETH را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

The value of the metric seems to have been pretty high in recent days | Source: CryptoQuant

در نمودار بالا، مقدار از پست، نقاط روند مربوط به آدرس‌های فعال اتریوم را مشخص کرده است.

به نظر می رسد هر زمان که این اندیکاتور از سطح «۵۷۵ هزار آدرس فعال» بالاتر رفته باشد، قیمت کریپتو به بالاترین سطح خود رسیده است.

این معیار اخیراً یک جهش بسیار شدید را مشاهده کرده و در یک ATH جدید تنظیم شده است. آخرین رکورد تاریخی در مسابقات گاو نر در سال 2017 و مصادف با اوج رالی رخ داد.

اگر روند گذشته قابل تامل باشد، آنگاه آخرین افزایش به ارزش هایی که قبلاً دیده نشده بود ممکن است این بار نیز برای سکه نزولی باشد.

به طور معمول، می توان فکر کرد که تعداد زیادی از آدرس ها باید در عوض صعودی باشند زیرا نشان دهنده فعالیت بالای سرمایه گذار است. با این حال، تحلیلگر معتقد است که اینطور نیست.

ارزش این متریک نکاتی را درباره نوع سرمایه‌گذارانی که در حال حاضر در بازار فعال هستند، نشان می‌دهد. بر اساس کوانت، آخرین جهش ممکن است از سوی سرمایه‌گذارانی باشد که پس از اطلاع از ادغام و شتاب صعودی اخیر که اتریوم از آن لذت برده است، در حال ورود FOMO به کریپتو هستند.

قیمت ETH

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 1.6 هزار دلار شناور است که 14 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 51 درصد افزایش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت اتریوم

Looks like the value of the crypto has slid down over the last couple of days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Choong Deng Xiang on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا