ارزهای دیجیتال

آخرین یافته ها کاهش فروش را نشان می دهد، آیا صعود بیت کوین در پیش است؟

بیت کوین و بازار گسترده تر کریپتو در هفته گذشته عملکرد شگفت انگیزی داشتند. در ابتدای هفته، بازار شاهد حرکات بیشتر به سمت جنوب در بیشتر قیمت‌های دارایی‌های کریپتو بود. چند ساعت پس از انتشار داده های CPI ایالات متحده برای ماه سپتامبر شاهد ورود خرس ها به بازار بودیم.

با این حال، تقریباً همه توکن ها در جهت روند معکوس شدند. گاو نر ناگهان ظاهر شد و نوسانات عظیم را مجبور کرد که دارایی ها را به سمت شمال سوق دهد.

عملکرد دارایی اصلی رمزارز، بیت کوین، در طول آخر هفته آرام بود. بیت کوین در این دوره حدود 19200 دلار لنگر خود را حفظ کرد. اما برخی از شرکت‌کنندگان در این صنعت در مورد چرخش احتمالی ارز دیجیتال پیشرو متعجب هستند.

افزایش قیمت احتمالی با شاخص های فعلی

بر اساس شاخص های پلتفرم های زنجیره ای، بیت کوین ممکن است به زودی روند صعودی تری را ثبت کند. این احساس از نشانه بازار آتی بیت کوین گرفته شده است.

یک تحلیلگر در CryptoQuant، دن لیم، توضیحاتی را برای این انتظار روند مثبت ارائه کرد. به گفته وی، این توکن در حال حاضر فشار فروش پایینی در بازار آتی دارد.

لیم می‌گوید از اکتبر کاهش شدیدی در مقدار BTC منتقل شده از مبادلات نقدی به مشتقه‌ها وجود داشته است. او یادآور شد که از پاییز در ماه ژوئن، حجم به افزایش ادامه داد، اما بیت کوین پایین ترین قیمت خود را در ژوئن 17600 دلار حفظ کرد. در حال حاضر، حجم به شدت در حال کاهش است و هر گونه فشار فروش شدید را نفی می کند.

اما، نرخ های تامین مالی معاملات آتی بیت کوین در بازار منفی شده است. این به دلیل کاهش قیمت بیت کوین از 22000 دلار به سطح 19 هزار دلار بود. مقایسه این اتفاقات با دوره 2019-2021 نشان دهنده افت معیارها است که نشان دهنده فعالیت و تقاضای کم در بازار آتی بیت کوین است.

قیمت بیت کوین در نمودار l BTCUSDT در Tradingview.com رشد می کند

به گفته Greatest_Tracker، یک تحلیلگر CryptoQuant، این اندیکاتور معمولاً به دوره فاز یکپارچه سازی و محدوده منجر می شود. با این حال، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که مقادیر منفی شدید ممکن است منجر به یک فشار کوتاه شود که باعث برگشت قیمت بیت کوین شود.

نوسانات از طریق موضع معاملات آتی بیت کوین

با شرایط فعلی معاملات آتی بیت کوین، بسیاری از پیش بینی ها حول قیمت بیت کوین می چرخند. اما برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که در پی وضعیت بازار، نوسانات بیشتر شود.

مایکل ون د پوپ، یک معامله گر برجسته ارزهای دیجیتال، انتظار افزایش قیمت را داشت. با این حال، او نوشت که پس از چهار ماه تثبیت قیمت ها; این امکان وجود دارد که نوسانات گسترده ای در بازار حاصل شود. ون دی پوپ خاطرنشان کرد که برخی افراد همچنان انتظار یک روند نزولی تری دارند، اما افزایش حرکت به سمت شمال می تواند شانس باشد.

اما بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان جهانی نظرات مخالفی را برای برخی از معامله گران به همراه دارد. نیکلاس مرتن، بنیانگذار DataDash، نگرانی هایی را در مورد عوامل کلان نشان داد. او گزارش داد که نزدک کامپوزیت برای اولین بار در 14 سال گذشته کمتر از میانگین عملکرد خود قرار گرفت. بسته شدن هفتگی زیر میانگین متحرک 200 هفته ای را ثبت کرد.

این معامله گر خاطرنشان کرد که بازار کریپتو، به ویژه بیت کوین، با چنین شرایطی در آینده با روندهای نزولی بیشتری مواجه خواهد شد.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا